Zastosowanie kratek, przekładek i wypełniaczy do opakowań kartonowych

Większość wyrobów, które mają zostać przekazane do dystrybucji, musi być właściwie zabezpieczona przed uszkodzeniami mogącymi wystąpić w czasie transportu i składowania mającego miejsce podczas kolejnych operacji logistycznych. Sposobem na zapewnienie odpowiedniej ochrony jest korzystanie ze specjalnie zaprojektowanych i wykonanych opakowań kartonowych. W Krakowie są one produkowane przez firmę Media Gold, specjalizującą się również w wytwarzaniu gier planszowych i kart. Poza konstrukcją samego opakowania liczyć będą się jednak dodatkowe elementy dodawane tam, gdzie ryzyko zniszczenia zawartości jest szczególnie wysokie z uwagi na charakterystykę danego produktu. Przekonajmy się, jakie rozwiązania okazują się tu pomocne.

Jak chroni się zawartość opakowań?

Zagrożenia występujące podczas magazynowania i transportu gotowych wyrobów wynikają nie tylko z działania różnych czynników zewnętrznych, ale często także są uwarunkowane specyfiką konkretnego produktu. Potencjalne uszkodzenia mogą być spowodowane masą danego wyrobu, który przemieszczając się, uderza w inne przedmioty znajdujące się w opakowaniu, powodując zarysowania, obtłuczenia bądź pęknięcia. Sposobem na przeciwdziałanie takim zdarzeniom będzie użycie elementów blokujących ruch zawartości. W zależności od potrzeb mogą to być specjalne kratki dzielące przestrzeń na mniejsze części i umożliwiające odseparowanie poszczególnych rzeczy. W grę wchodzą też przekładki, których rolą będzie oddzielanie kolejnych warstw wyrobu układanych wewnątrz pudełka. Jeżeli chodzi o produkt o złożonych kształtach lub niezbędne jest połączenie ze sobą elementów o różnej geometrii, rozwiązaniem są wypełnienia powstające np. z odpowiednio nacinanej tektury falistej czy zgniatanego papieru o większej grubości i co za tym idzie sztywności.

Kiedy używa się kratek, przekładek i wypełniaczy?

Kratki, przekładki i wypełniacze są używane w przypadku różnych produktów, najczęściej stosuje się je jednak z wrażliwymi na uszkodzenia wyrobami szklanymi, metalowymi, a także wyrobami mającymi elementy wystające. Można je też wykorzystywać podczas przygotowywania wysyłek w sklepach internetowych, stosując wewnątrz opakowań zbiorczych.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart