baner

W jaki sposób wzmacnia się opakowania kartonowe?

Opakowania kartonowe to bardzo uniwersalne propozycje, które sprawdzają się w naprawdę wielu branżach. Mimo tego, że tak naprawdę są tworzone z papieru, wyróżniają się dużą wytrzymałością. Od czego zależy ich trwałość? I co zrobić, by dodatkowo je wzmocnić? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Od czego zależy trwałość opakowań kartonowych?

Jednym z głównych czynników, który wpływa na trwałość opakowań kartonowych, a co za tym idzie na ich odporność na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki zewnętrzne, jest ilość warstw. Oczywiście zastosowanie ma zasada: im więcej warstw, tym większa wytrzymałość. Duże znaczenie ma również ułożenie i gęstość, czyli gramatura poszczególnych warstw. Większa gramatura oznacza większą sztywność i lepsze parametry wytrzymałościowe.

Dwa najczęściej wykorzystywane rozwiązania, które możesz spotkać w naszej ofercie, to pudełka z tektury 3- i 5-warstwowej (lite lub faliste). Duże znaczenie mają również składniki wykorzystane w danej partii opakowań oraz sposób łączenia warstw.

Jak wzmacniane są opakowania kartonowe?

Praktyka pokazuje jednak, że nawet najlepiej wykonane opakowania kartonowe wymagają niekiedy dodatkowego wzmocnienia, które jeszcze bardziej poszerza możliwości ich zastosowania. Jedną z opcji jest wykorzystanie taśmy klejącej, która scala całe pudełko i zapobiega uszkodzeniom towaru. Dzięki temu poprawia ogólną wytrzymałość opakowania.

Innym ciekawym sposobem na wzmocnienie opakowań jest wykorzystanie różnego typu klejów i zszywek. Bardzo ważne jest także wykorzystanie dodatkowego wyposażenia, takiego jak np. przekładki, kratownice, czy kątowniki, które usztywniają konstrukcję, zwiększają amortyzację i stanowią ochronę dla towarów.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart