baner

W jaki sposób wykonuje się złocenia na wydrukach?

Złocenie to jedna z popularnych technik uszlachetniania druku uznawana za technikę premium. Pozwala na stworzenie niepowtarzalnych efektów na opakowaniach, wizytówkach, okładkach książek czy folderów. Złocenie wykonuje się metodą hotstampingu, czyli uszlachetnienia złotą folią i wcześniej przygotowaną matrycą.

Dlaczego złoto?

Kolor złoty w naszej kulturze ma szczególne znaczenie. Jest kojarzony z czymś trudno dostępnym, eleganckim i jednocześnie łączony z przepychem. Złoto to symbol statusu, pożądania, obfitości i powodzenia. Wiele marek wykorzystuje kolor złoty w identyfikacji firmy, by ta kojarzona była z marką premium, po którą chętniej sięgać będą osoby średnio i bardzo zamożne.

Hotstamping, jako metoda złocenia

Hotstamping to jednak z najlepszych, ale jednocześnie najdroższych metod złocenia wydruków takich jak opakowania do gier, wizytówki, foldery, czy okładki albumów jubileuszowych. W tej technice do wykonania uszlachetnienia wykorzystuje się specjalną folię metaliczną i matrycę w kształcie elementu, który ma zostać pozłocony. Decydując się na złocenie, warto rozważyć, jaki element powinien zostać uszlachetniony. Może to być logo, imię i nazwisko autora albumu lub książki lub inny, symboliczny element, którego uszlachetnienie doda produktowi specjalnego wyrazu. Na rozgrzanej matrycy umieszcza się folię o wyciętym kształcie. Ta pod wpływem wysokiej temperatury rozgrzewa się, by po dociśnięciu formy na podłożu została sama folia z warstwą lakieru.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart