baner

Tektura falista - charakterystyka i zastosowanie

Tektura falista to powszechnie stosowany materiał do przygotowania opakowań o różnej wielkości i konstrukcji. Składa się z arkusza falistego i jednej lub dwóch tekstur, które razem tworzą materiał, który można dowolnie kształtować oraz personalizować. Dlatego też tektura znalazła zastosowanie w wielu branżach, ale głównie służy do przygotowania opakowań.

Charakterystyka tektury falistej

Tektura falista powstaje z papieru typu kraft, który jest przyjazny dla środowiska. Można poddać ją recyclingowi, a ponownie przetworzona może uzyskać drugie życie. Na rynku dostępna jest tekstura o różnych parametrach. Wyróżniamy tekturę 2-warstwową, która jest całkowicie biodegradowalna, teksturę 3-warstową, na którą składają się dwie warstwy papieru oraz warstwa pofalowana, tekstura 5-warstowowa i 7-warstowa. Niezależnie od rodzaju, cechuje ją duża wytrzymałość, przez co wykorzystywana jest w wielu branżach ? w handlu, a produkcji, a także w życiu codziennym.  

Zastosowanie tektury falistej

Tektura falista to materiał, który znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach i branżach. Podczas przeprowadzek lub transportu może służyć między innymi do owijania łatwo tłukących się przedmiotów, a podczas remontu sprawdzi się jako materiał ochronny na podłogę, dzięki któremu pozostanie ona czysta. Tektura falista sprawdza się też podczas prac plastycznych. Można po niej pisać, malować i rysować, a przygotowane dzieła sztuki następnie powiesić na ścianie jako ozdobę. Z tektury powstają jednak przede wszystkim opakowania kartonowe, które mogą służyć do spakowania prezentów, ale dzięki nim można też wyróżnić produkt na rynku. Zaletą tego surowca jest przede wszystkim biodegradowalność, co wpływa korzystnie na środowisko naturalne.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart