baner

Rodzaje gier planszowych dla dzieci 

Mimo następującego coraz szybciej rozwoju technologicznego i wszechobecnej cyfryzacji naszego codziennego życia, gry planszowe ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Współczesne dzieci mają dostęp do wielu technologii, o których ich rodzice mogli jedynie marzyć, jednak rynek tradycyjnych planszówek prężnie się rozwija i ma do zaoferowania wiele oryginalnych i wciągających pozycji, które są pasjonującą rozrywką zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Nowoczesne gry planszowe są nadal ciekawą alternatywą dla popularnych aplikacji, gier komputerowych, konsol i Internetu. Do wyboru mamy gry oparte na strategii rywalizacji i kooperacji. Czym się różnią i jakie są ich podstawowe zalety? Zapraszamy do lektury!


Jakie są podstawowe zalety gier planszowych dla dzieci?


Gry planszowe dla dzieci to ciekawa forma rozrywki dla najmłodszych członków rodziny oraz ich pełnoletnich opiekunów. Są wciągające, emocjonujące, a także mają walor edukacyjny. Wspólne chwile spędzone przy rozłożonej na stole grze planszowej to bezcenny czas, który wzbogaca wszystkich członków rodziny, skutecznie wzmacniając łączące ich więzi. Zamiast izolacji w indywidualnych bańkach informacyjnych, które oferują nowoczesne smartfony, mamy możliwość prawdziwego obcowania ze swoimi najbliższymi, wspólnego rozwiązywania problemów, uczenia się zdrowej rywalizacji, a także zdobywania cennej wiedzy i umiejętności, które są przydatne w codziennym życiu. W zależności od wybranej gry możemy razem z dziećmi uczyć się efektywnej współpracy, która jest niezbędna do osiągnięcia wspólnego celu, albo pokazywać najmłodszym członkom rodziny, jak powinno się przeżywać osobiste sukcesy i porażki. 


Dlaczego warto grać z dziećmi w gry planszowe?


1. Lekcja tolerancji
Wybierając gry planszowe oparte o zasadę rywalizacji, czyli takie, w których wygrywa tylko najlepszy z graczy, uczymy swoje dzieci radzić sobie z wygraną i przegraną. Nie zawsze możemy odnosić sukcesy, ta zasada jest aktualna zarówno w naszym codziennym życiu, jak i grach planszowych, dlatego tak istotne jest nauczenie najmłodszych członków rodziny, jak powinno się radzić sobie ze swoimi emocjami w momentach chwały i porażki. Gry planszowe ułatwiają nam to zadanie i pomagają wypracować odpowiednie wzorce zachowań u naszych dzieci.


2. Nauka efektywnej współpracy
Wśród różnych tytułów gier planszowych dla dzieci mamy do wyboru także takie, które są oparte na zasadzie kooperacji. Gry tego typu uczą wszystkich uczestników efektywnej współpracy, gdyż tylko wspólnie z innymi graczami możemy rozwiązać problem i osiągnąć sukces. Wszyscy uczestnicy rozgrywki grają w jednej drużynie, nie konkurując ze sobą. Mogą sobie wzajemnie pomagać i podpowiadać. Taka formuła gry pozwala nauczyć dzieci chodzenia na kompromisy i opanować niezbędną w życiu umiejętność dogadywania się z innymi ludźmi.


3. Wzmacnianie więzi rodzinnych
Dzięki grom planszowym możemy spędzić ze swoimi dziećmi wartościowy czas. Ani rodzice, ani dzieci nie będą się wtedy nudzić, a wspólne rozwiązywanie problemów i przeżywanie emocji związanych z rozgrywką wzmocni tylko nasze rodzinne więzi.


4. Nie ma czasu na nudę
Gry planszowe dla dzieci to doskonały sposób na nudę. Jeżeli za oknem panuje niepogoda, możemy zaproponować naszym milusińskim wspólną rozrywkę, która nie tylko sprawi, że czas szybciej minie, ale także będzie wartościowa dla wszystkich uczestników rozgrywki.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart