Nowoczesne techniki drukarskie

Dzięki zaawansowanym technikom drukarskim tworzenie wysokiej jakości projektów jest prostsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Możliwe jest też uzyskanie wysokiej jakości wydruku, ciekawych, głębokich kolorów i trwałych efektów, które naprawdę potrafią zachwycić. Jakie techniki zaliczamy do nowoczesnych rozwiązań? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Techniki drukarskie, które warto znać

Do nowoczesnych technik drukarskich zaliczamy m.in.:

  • Druk offsetowy wykorzystujący technologię naświetlania matryc. Główną zaletą jest możliwość uzyskania dużej ilości wysokiej jakości wydruków ? i to w krótkim czasie.
  • Druk cyfrowy, który wykorzystuje maszyny elektrograficzne. Technika ta sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku szybkiej realizacji zamówień o niskich nakładach. Co ważne, daje możliwość personalizacji.
  • Druk UV, czyli rodzaj druku cyfrowego. Do tworzenia nadruków wykorzystywane są tusze polimerowe, a do utrwalenia ? światło UV. Projekty są odporne na ścieranie i działanie czynników zewnętrznych. 
  • Druk wielkoformatowy, stosowany do projektów o dużej wielkości, takich jak plakaty i banery.
  • Sitodruk, czyli metoda pozwalająca uzyskać nadruki o zaskakującej trwałości. Technika ta może być wykorzystana także do tworzenia nadruków na koszulkach, ceramice, kartonach.

Jak wykorzystać nowoczesne techniki drukarskie?

Dobranie odpowiedniej techniki drukarskiej to połowa sukcesu. Ważne jest także samo stworzenie projektu, który następnie zostanie naniesiony na papier lub inne podłoże. Znaczenie ma również skorzystanie z pomocy profesjonalnej drukarni, która dba o każdy szczegół i umożliwia stworzenie nawet rozbudowanych koncepcji. 

Jeśli więc szukasz fachowego wsparcia w tym zakresie, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty ? opakowania kartonowe Kraków.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.
Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł
Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart