Jakie techniki wykorzystuje się do druku na kartonie?

Czasy, kiedy drukowanie było możliwe jedynie na papierze, już dawno minęły. Obecnie nowoczesne techniki pozwalają tworzyć na naprawdę różnych podłożach ? często takich, które są określane, jako trudne. Jakie metody sprawdzają się w przypadku zadrukowywania kartonu? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jak efektywnie drukować na kartonie?

Drukowanie na kartonie jest uznawane za drukowanie na materiale, który jest trudny. Podstawowym problemem jest bowiem duża grubość podłoża (wynosi ona około 250 g/m?). Oczywiście standardowe drukarki nie radzą sobie z takim wyzwaniem. Niezbędne jest więc zastosowanie profesjonalnego sprzętu i dobrze dobranych technik.

Pod uwagę należy wziąć także fakt, że karton ma inne właściwości, przez co inaczej chłonie farbę. Wymaga to przemyślenia tego, co chcemy nanieść na jego powierzchnię, jaki sposób drukowania będzie najbardziej efektywny, a także jak zabezpieczyć gotowy projekt. Całość powinna być bowiem spójna i trwała.

Druk offsetowy na kartonie ? dlaczego jest tak polecany?

Podstawową techniką stosowaną w przypadku kartonu jest druk offsetowy. Gwarantuje on wysoką jakość oraz niepowtarzalną estetykę. Co ważne, drukowanie offsetowe może odbywać się nawet w dużych nakładach, a wręcz masowo. Cały proces daje jednak gwarancję dobrego odwzorowania detali.

Oczywiście samo zastosowanie techniki druku offsetowego nie jest jeszcze wystarczające. Konieczne jest bowiem wykorzystanie najnowszego zaplecza technicznego oraz posiadanie wiedzy i doświadczenia niezbędnych do stworzenia dobrego efektu.

Jeśli więc szukasz miejsca, w którym stworzysz estetyczne i wytrzymałe opakowania kartonowe z nadrukiem, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Znajdziesz w niej profesjonalne opakowania przygotowane z myślą o różnych branżach.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.
Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł
Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart