Jakie gry planszowe wybrać dla przedszkolaka?

Gry planszowe wspomagają rozwój dzieci od najwcześniejszych lat. W zależności od stopnia złożoności zasad mogą być świetną formą zabawy nawet dla dzieci w wieku przedszkolnym. Spora ich część może być świetnym prezentem dla maluchów już w wieku 2,5-3 lat. Jakie gry wybrać dla przedszkolaka?

Czego mogą nauczyć gry planszowe małych dzieci?

W przypadku małych dzieci wybór odpowiedniej gry należy oprzeć na cel, jakim przyświecać ma spędzany przez malucha czas z grą. Jedne z nich będą bowiem wspierać rozwój umiejętności manualnych ? będą to rozgrywki jednoosobowe, inne nastawione będą na naukę zachowań społecznych ? skierowane będą dla 2-4 dzieci. Wybór musi być uzależniony od wieku dzieci i ich dojrzałości fizycznej, społecznej i emocjonalnej.

Małe dzieci potrzebują gier, które będą je bawić, a uczyć nowych rzeczy tylko przy okazji. Nie odwrotnie. Odwrócenie tej kolejności wywoła w dziecku frustrację, odbierze radość i chęć uczestniczenia w tego typu zabawach ? może wręcz zniechęcić w granie w planszówki na dobre.

Jakie gry wybrać dla przedszkolaka?

W przypadku maluszków sprawdzą się takie gry jak wszelkiego rodzaju memorki, nauka słówek, czyli gry oparte na zadawaniu pytań dziecku i nauce odpowiedzi na nie w ramach nagrody pokonywanie kolejnych pól planszy, aż do dotarcia do mety. Dobrym pomysłem będą też różnego rodzaju przeplatanki, czy klasyczne domino, nie wspominając o grach sekwencyjnych, które polegają na układaniu określonych na obrazkach ciągów przedmiotów będących tematem gry, np. kubeczków, kosteczek, czy też zasad ubierania odzieży.

Starszaki przedszkolaki zapewne zainteresują się grami planszowymi nawiązującymi do ich zainteresowań, czy gry oparte np. na samochodach, gospodarstwie, misiach laleczkach.

Warto pamiętać, że gry dla dzieci  zawsze powinny mieć element edukacyjny, ale najważniejsze są proste, logiczne, zrozumiałe zasady. Nie mogą za bardzo wyprzedzać ich obecnego poziomu intelektualnego, gdyż przestaną wtedy być pomocą w rozwoju ? stając się wręcz przeszkodą.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.
Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł
Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart