baner

Jakie atesty muszą posiadać opakowania kartonowe przeznaczone do kontaktu z żywnością?

Opakowania z kartonu to doskonały, bo ekologiczny sposób na przechowywanie żywności. Aby jednak upewnić się, że są w tym zakresie bezpieczne, powinny potwierdzać to odpowiednie atesty. Jakie dokładnie? Zachęcamy do poznania szczegółowych informacji na ten temat.

Warunki, które muszą spełnić opakowania z kartonu

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że nie każde opakowanie tego typu będzie odpowiednie. To dedykowane do kontaktu z żywnością nie może być przede wszystkim bielone przy użyciu chloru, który tym samym mógłby oddziaływać na żywność i być szkodliwy. Istotne jest też to, aby dobrze chronił znajdującą się wewnątrz żywność oraz aby nie uległa ona w czasie takiego przechowywania zepsuciu. Do tego celu używa się bezpiecznych lakierów nieprzepuszczających wody oraz tłuszczu, ale tylko takich, które mogą mieć kontakt z jedzeniem.

Rekomendacja Niemieckiego Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka

Ze względu na brak odgórnych, ogólnoeuropejskich wymogów, opakowania kartonowe do kontaktu z żywnością powinny posiadać rekomendację instytucji jaką jest Niemiecki Federalny Instytut Oceny Ryzyka. To podstawowy dokument stanowiący niejako atest, który potwierdza, że papier lub tektura mogą mieć kontakt z żywnością. Podczas jego przyznawania sprawdza się, czy opakowanie spełnia limity pod względem substancji potencjalnie niebezpiecznych, które mogą być wykorzystywane na etapie procesu produkcyjnego. To m.in. kadm, ołów, formaldehyd, barwniki oraz wiele innych, używanych przez niektóre przedsiębiorstwa.

Opakowania na żywność muszą gwarantować tego typu produktom bezpieczeństwo. Nie inaczej jest w przypadku kartonu, który także ma spełniać szereg rygorystycznych norm w tym zakresie. Ich spełnienie potwierdzają dokumenty, takie jak Rekomendacja Niemieckiego Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart