Jak przechowywać opakowania kartonowe?

Podstawowym sposobem na ochronę produktów przed czynnikami zewnętrznymi jest stosowanie odpowiednich do ich specyfiki opakowań. W przypadku większości wyrobów używane są pudełka zrobione z kartonu, wybierane głównie jako opakowania jednostkowe, ponieważ poza dobrym poziomem bezpieczeństwa umożliwiają one także umieszczanie elementów przekazu marketingowego, zwłaszcza gdy chodzi o opakowania kaszerowane. Gdy potrzebne są opakowania zbiorcze, na ogół stosuje się pudła z tektury falistej o właściwych rozmiarach. Dla uzyskania optymalnych rezultatów ważne będzie jednak również właściwe przechowywanie opakowań kartonowych. W Krakowie są one dostarczane przez firmę Media Gold, która poza ich produkcją specjalizuje się w wytwarzaniu gier planszowych i kart. Przekonajmy się, w jakich warunkach należy składować wyroby z kartonu i tektury.

Co trzeba wiedzieć o magazynowaniu opakowań kartonowych i tekturowych?

Opakowania powstające z tektury lub kartonu zawierają znaczne ilości celulozy. Materiał ten jest podatny na działanie wilgoci, która powoduje zmianę jego właściwości i zmniejszenie odporności na obciążenia oraz dość dużą deformację. Sposobem na utrzymanie wyrobów z kartonu i tektury w odpowiedniej kondycji będzie więc zwrócenie uwagi na poziom występującej w danym pomieszczeniu wilgotności i prawidłowo funkcjonującą wentylację. Warto też pamiętać, że ani karton, ani tektura nie powinny być składowane w pobliżu źródeł ciepła oraz w warunkach, w których mogą mieć bezpośredni kontakt z otwartymi płomieniami czy żarem, ponieważ mogą one łatwo zająć się ogniem. Opakowania kartonowe i tekturowe są też podatne na uszkodzenia mechaniczne, jeżeli będą poddawane znacznym obciążeniom.

W jakiej formie przechowuje się opakowania tekturowe i kartonowe?

Opakowania tekturowe i kartonowe mogą być dostarczane w różnej postaci w zależności od swego charakteru. W wielu przypadkach docierają one do odbiorcy jako arkusze przygotowane do złożenia i wykorzystania. Niekiedy jednak wysyła się je również już w postaci złożonej, np. gdy chodzi o pudełka kaszerowane czy zawierające okienka lub inne wstawki z tworzywa.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart