baner

Dlaczego warto grać z dziećmi w planszówki?

Istnieją dziesiątki rodzajów zabawek: figurki, klocki, lalki, samochodziki, zwierzątka, puzzle, malowanki, wydzieranki, układanki czy też gry. Samych gier jest mnóstwo. Dzieci zwykle słysząc słowo ?gry?, uciekają się do tych na tabletach, telefonach, czy konsoli. Tymczasem prawdziwa radość i niespodzianki kryją się

Dlaczego dzieci powinny się bawić?

Świat dziecka to zabawa. Tak było od przysłowiowego ?zawsze?. Maluchy uczą się przez zabawę. Dzięki niej nie tylko uczy się samodzielności radzenia sobie z różnymi emocjami, ale także kształtuje swój charakter. Zabawa może rozbudzać wrażliwość, empatię, otwartość, szacunek dla drugiej osoby. Pod warunkiem, że zostanie ona odpowiednio zorganizowana. Zabawa dzieci powinna odbywać się bez udziału mediów typu telefon, smartfon, telewizja.  Przekładając zdarzenia zaobserwowane z życia dorosłych na swój świat, może szkrab może nauczyć się uwolnienia od zbędnych napięć, nagromadzonych negatywnych emocji, może rozładować lęki dnia codziennego. Wcielając się w zabawie w różnorodne role społeczne, ułatwia sobie na starcie rozwiązywanie trudnych życiowych i osobistych w przyszłości. Dużo korzyści daje dziecku spędzanie czasu łącznie z rodzicami, np. podczas gier w planszówki.

Zalety grania w gry planszowe

Gry planszowe to skarbnica korzyści dla dzieci w każdym wieku. Bawi, uczy, wspiera rozwój emocjonalny, intelektualny, społeczny, a nawet fizyczny. Dzieci stopniowo uczą się współpracy, integracji w grupie, radzenia sobie z własnymi emocjami. W trakcie wspólnego grania mogą one ćwiczyć małą motorykę, która będzie potem pomocna w szkole i w pracy. Niewątpliwie uczą też trudnej sztuki przegrywania.

Dzieci, które próbują swych sił w planszówkach łatwiej integrują się w grupie rówieśników, uczą się przestrzegania zasad, interakcji społecznej. Biorąc pod uwagę możliwość grania z rodzicami, gra planszowa pielęgnuje więzi rodzinne, umacnia wzajemne relacje między nimi, pomaga zintegrować rodzeństwo.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart