baner

Co przemawia za wytrzymałością kart do gry?

Gry karciane to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu w większym gronie osób. Pozwalają one rozerwać się i poczuć klimat przyjaznej rywalizacji. Jedną z niewątpliwych zalet gier karcianych jest to, że można grać w wiele gier za pomocą jednego i tego samego zestawu kart. W zupełności wystarcza on do tego, aby zapewnić urozmaiconą zabawę.

Żeby jednak komplety mogły służyć przez długi czas do wielu gier, muszą one być wytrzymałe. Nie mogą się podrzeć przy byle okazji, a widniejące na nich oznaczenia nie mogą wyblaknąć. Dlatego warto wiedzieć, co wpływa na wytrzymałość kart do gry. Dzięki temu nie jest się zdanym na ślepy traf, tylko można pewnie obstawić to, co najbardziej się przyda.

Lakierowanie jako klucz do wytrzymałej talii kart

Standardową metodą wykorzystywaną przy produkcji kart do gry jest pokrywanie ich lakierem dyspersyjnym. Substancja ta nadaje kartom wytrzymałość, a także estetyczny wygląd, który też jest przecież pożądany w przypadku akcesoriów, jakimi są karty do gry. Żeby odpowiednio obrobić karty, stosuje się także wykończenie lakierem UV, lakierem błyszczącym oraz metalizerem. Tego rodzaju zabiegi uodparniają karty na różnego rodzaju zagrażające im czynniki. A więc chociażby na pogięcie, które może się przydarzyć podczas przechodzenia kart z ręki w rękę.

Karty pokryte różnego rodzaju lakierami zachowują też większą odporność na takie wypadki jak oblanie wodą czy jakimś napojem, które może się przecież przydarzyć przy stole do gry. Ponadto lakiery zabezpieczają umieszczone na kartach oznaczenia przed wyblaknięciem, które w innym wypadku z pewnością wystąpiłoby wraz z upływem czasu.

Czy lakierowanie całkowicie zabezpiecza karty do gry przed wszystkimi uszkodzeniami? Oczywiście nie. Jeżeli karty zostaną poddane bardzo destrukcyjnym czynnikom, a więc na przykład zostaną wrzucone w ogień, to z pewności skończy się to zniszczeniem akcesoriów. Lakierowanie zdecydowanie zabezpiecza jednak różnego rodzaju talie przed drobnymi zarysowaniami czy wgnieceniami. A to w większości przypadków wystarczy do udanej gry.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart