baner

5 najpopularniejszych gier planszowych dla dorosłych

Gry planszowe zwykle kojarzone są z małymi dziećmi. Tymczasem to świetna forma rozrywki również dla dorosłych. Dzięki niej można wspólnie spędzić czas, pośmiać się, rozładować nagromadzone w pracy negatywne emocje. Jakie gry planszowe sprawdzą się na wieczór z przyjaciółmi?

Rodzaje gier planszowych

Gra planszowa podobnie jak książka podlega określonej kategoryzacji. To nie tylko Monopoly i Chińczyk, choć są to nadal jedne z najpopularniejszych planszówek, które poznane w dzieciństwie zakorzeniają się w głowach dorosłych, jako niemal ?reprezentanci gatunku?. Obserwując półki sklepowe, najszybciej giną właśnie te dwie pozycje: Monopoly i Chińczyk. Nie jest powiedziane, że kupowane są one wyłącznie dla maluchów, gdyż są to gry tzw. ponadczasowe ? dla dzieci od lat 6 do 106, jak zwykło się mawiać.

Gry planszowe mogą być podzielone ze względu na ich przeznaczenie i typ rozgrywki. Występują zatem gry dla dzieci, gry rodzinne, ale też imprezowe, ekonomiczne. Wśród gier imprezowych, czyli takich, które zapewniają rozrywkę podczas wspólnego biesiadowania ze znajomymi, są proste gry intuicyjne, wymagające zręczności, spostrzegawczości, wiedzy lub szybkiego kojarzenia. Same w sobie wprawiają w dobry nastrój, a co ważne nie są drogie i najważniejsze ? poręczne.

Jakie 5 gier planszowych warto polecić na spotkania w gronie przyjaciół?

Poza wspomnianym Chińczykiem i  Monopoly istnieją jeszcze 3 gry, które chętnie są wybierane przed dorosłych szukających alternatywnego spędzania wspólnego czasu do kina, teatru, oglądania telewizji  będzie Rummikub, Scrabble, a także Wsiąść do pociągu. Gier tak naprawdę jest dziesiątki, ważne, aby wybierając je mniej więcej określić, jakiego typu rozrywki chcemy dostarczyć towarzystwu. Jedne będą intelektualne, wymagające skupienia inne wymagające zachowania refleksu czy też dystansu wobec siebie. To, co jest gwarantowane, to dobra zabawa  i mile spędzony czas czy to z przyjaciółmi, czy z drugą połową.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart