Parametry techniczne

W opcji standardowej umożliwiamy zaopatrzenie się w segregatory z wkładem w formacie A4, których grzbiet ma wymiary od 25 do 100 mm, przy czym zmiana wymiaru grzbietu możliwa jest co 5 mm. Nasza firma jest w stanie przygotować także elementy wykonane na specjalne zamówienie Klienta, dostosowując je do jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W procesie produkcji segregatorów wykorzystywana jest przede wszystkim tektura introligatorska o grubości 2 mm. Istnieje także opcja przygotowania materiałów o grubości 1,5 mm lub 2,5 mm. Powierzchnię segregatorów – dla zwiększenia walorów estetycznych oraz odpowiedniego zabezpieczenia – pokrywamy kredą zadrukowaną laminowaną folią. Możemy pokryć ją także okleiną à la płótno.

Wykorzystujemy technikę druku offsetowego. Pozwala ona na bardzo dobre wsiąkanie farby, dzięki czemu przygotowane materiały mają intensywną barwę, która przez długi czas nie płowieje. W procesie tym sięgamy po palety kolorystyczne CMYK lub Pantone. Jako producent segregatorów dbamy o precyzję ich wykonania w każdym szczególe i kładziemy duży nacisk na to, aby były one nie tylko w najwyższym stopniu funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu, ale także atrakcyjne pod kątem wizualnym. Właśnie ze względu na to oferujemy także dodatkowe uszlachetnienia. Błyszcząca lub matowa folia służy do zabezpieczania powierzchni przed przecieraniem oraz szybkim zużywaniem. Matowa folia Soft Touch odporna jest zaś na zarysowania i delikatnie aksamitna w dotyku. Możliwe jest również tłoczenie hot-stamping wykonane złotą lub srebrną folią. Pokrycie elementu lub miejsca lakierem UV pozwoli z kolei na ich wyróżnienie.
Dla jeszcze większej funkcjonalności naszych segregatorów wyposażamy je w procesie produkcji w materiały dodatkowe, takie jak kieszonki na wizytówki, koperty na płyty CD lub uchwyty na długopisy. Możemy również wzbogacić je o praktyczne clipboardy z uchwytem na notes.

Jak przebiega proces produkcji segregatorów?

Proces produkcji segregatorów rozpoczyna się od przygotowania montaży z plików, które zostają do nas przesłane przez klienta. Projekt powinien być przygotowany w pliku PDF ver.1.4. Należy zwrócić uwagę na to, aby czcionki w tekście zostały zmienione na krzywe, czarne teksty były nadrukowane, a grafiki spłaszczone. Nasycenie koloru w projekcie powinno zaś wynosić max 290%m, a rozdzielczość grafik i zdjęć – 300dpi.

Wielkość oraz nadlewy koloru każdorazowo są ustalane indywidualnie zależnie od wybranego rozmiaru segregatora. Po przygotowaniu montażu plików propozycja jest odsyłana do klienta w celu uzyskania akceptacji, która jest wymagana przed przystąpieniem do druku. W pierwszym etapie następuje druk okleiny, następnie – jeżeli zamówienie to zakłada – nanoszenie uszlachetnień. Kolejnym krokiem jest docinanie tektury introligatorskiej i pokrywanie tektury okleiną, które pozwala na produkcję np. pudełek kaszerowanych. Ostatnie kroki, jakie wykonujemy, to bigowanie grzbietów oraz nitowanie mechanizmów (oferujemy mechanizmy dwuringowe lub czteroringowe). Tak przygotowane materiały są pakowane do pudełek, a następnie trafiają na palety.