Parametry techniczne

W opcji standardowej umożliwiamy zaopatrzenie się w segregatory z wkładem w formacie A4, których grzbiet ma wymiary od 25 mm do 100 mm, przy czym zmiana wymiaru grzbietu możliwa jest co 5 mm. Jako producent jesteśmy w stanie przygotować także elementy wykonane na specjalne zamówienie Klienta, dostosowując je do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W procesie produkcji wykorzystywana jest przede wszystkim tektura introligatorska o grubości 2 mm. Istnieje także możliwość przygotowania materiałów o grubości 1,5 mm lub 2,5 mm. Powierzchnię segregatorów dla zwiększenia walorów estetycznych oraz odpowiedniego zabezpieczenia pokrywamy kredą zadrukowaną laminowaną folią. Istnieje także możliwość pokrycia jej okleiną à la płótno.

Produkując segregatory wykorzystujemy technikę druku offsetowego. Pozwala ona na bardzo dobre wsiąkanie farby, dzięki czemu przygotowane materiały mają intensywną barwę, która przez bardzo długi czas nie płowieje. W procesie tym sięgamy po palety kolorystyczne CMYK lub Pantone. Jako producent segregatorów dbamy o precyzję ich wykonania w każdym szczególe i kładziemy duży nacisk na to, aby były one nie tylko w najwyższym stopniu funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu, ale także atrakcyjne pod kątem wizualnym. Właśnie ze względu na to oferujemy także dodatkowe uszlachetnienia. Błyszcząca lub matowa folia służy do zabezpieczania powierzchni przed przecieraniem oraz szybkim zużywaniem. Matowa folia Soft Touch odporna jest na zarysowania i  delikatnie aksamitna w dotyku. Możliwe jest  tłoczenie hot-stamping wykonane złotą lub srebrną folią. Pokrycie elementu lub miejsca lakierem UV pozwala na ich wyróżnienie.

Dla jeszcze większej funkcjonalności naszych segregatorów w procesie produkcji wyposażamy je w materiały dodatkowe, takie jak kieszonki na wizytówki, koperty na płyty CD, uchwyty na długopisy oraz clipboardy z uchwytem na notes.

Produkcja segregatorów, jak to wygląda?

Proces produkcji rozpoczyna się od przygotowania montaży z plików, które w ramach projektu zostają do nas przesłane przez Klienta. Projekt taki powinien być przygotowany w pliku pdf ver.1.4. Należy zwrócić uwagę na to, aby czcionki w tekście zostały zmienione na krzywe, czarne teksty były nadrukowane, a grafiki spłaszczone. Nasycenie koloru w projekcie powinno wynosić max 290%m, z kolei rozdzielczość grafik i zdjęć – 300dpi.

Wielkość oraz nadlewy koloru każdorazowo są ustalane indywidualnie – zależnie od wybranego rozmiaru segregatora. Po przygotowaniu montażu plików propozycja jest odsyłana do Klienta w celu uzyskania akceptacji, która jest wymagana przed przystąpieniem do druku. W pierwszym etapie następuje druk okleiny, następnie – jeżeli zamówienie to zakłada – nanoszenie uszlachetnień. Kolejnym krokiem jest docinanie tektury introligatorskiej i kaszerowanie (pokrywanie tektury okleiną). Ostatnie kroki, jakie wykonujemy jako producent segregatorów, to bigowanie grzbietów oraz nitowanie mechanizmów (oferujemy mechanizmy 2 ringowe lub 4 ringowe). Tak przygotowane materiały są pakowane do pudełek, a następnie trafiają na palety.