Segregatory – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

segregatory 150x150 1 - Segregatory – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Wbrew powszechnie panującej opinii, segregatory znajdują zastosowanie nie tylko w zakładach pracy czy biurach, ale również w domach. Sprawdzają się doskonale podczas porządkowania dokumentacji, rachunków, faktur, a nawet notatek z wykładów. Omawiamy główne zastosowania segregatorów oraz opisujemy ich rozmiary. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Zadbaj o porządek w dokumentacji

Posiadanie segregatorów, niezależnie od tego, w jakim miejscu ich używamy, pomaga w uporządkowaniu dokumentacji. Zarówno w domu, pracy, jak i na uczelni segregatory sprawdzą się doskonale. Klasyczne modele, wyposażone w metalowe chwytacze, pozwalają na swobodne umieszczenie w nich koszulek. Ponadto, większość segregatorów posiada, na grzbiecie, specjalnie wydzielone miejsce, na którym można umieszczać dowolne podpisy.

Segregatory panoramiczne

Na rynku znaleźć można również specjalne segregatory panoramiczne. Tego typu produkty służą przede wszystkim do pokazywania materiałów szkoleniowych. Od klasycznych segregatorów różnią się budową, ponieważ wyposażone są w specjalne kieszenie, umożliwiające przechowywanie  notatek oraz innych, niewielkich rzeczy.  Warto również wiedzieć, że producenci segregatorów przewidują personalizację tych produktów pod konkretne wytyczne klienta, co może stanowić dodatkowo formę reklamy dla firmy,.

Rozmiary

Zdecydowana większość segregatorów posiada taki rozmiar, aby mogła spokojnie pomieścić dokumenty w formacie A4. Warto jednak wiedzieć, że w sklepach z artykułami biurowymi i papierowymi znaleźć można również mniejsze segregatory – np. w formacie A3 lub A5. Tego typu artykuły sprawdzą się doskonale np. w przypadku przechowywania paragonów, dowodów wpłat czy wyciągów z konta. W przypadku, kiedy zależy nam na przechowywaniu lub archiwizacji niewielkich kartek istnieje możliwość zakupienia segregatorów w formacie A6.