Pudełka kaszerowane – charakterystyka i zastosowanie

pudełko

Tekturowe pudełka kaszerowane są wyjątkowym rodzajem opakowań. Sprawdź w naszym wpisie, jak powstają, czym się charakteryzują oraz jakie jest ich zastosowanie.

Na czym polega kaszerowanie?

Kaszerowanie polega na uszlachetnianiu określonego wyrobu papierniczego, niezadrukowanego lub zadrukowanego, poprzez oklejanie cienkim papierem papieru dużo grubszego, takiego jak karton lub tektura falista. Kaszerowanie stosuje się wówczas, gdy zadrukowanie danego materiału na maszynie drukarskiej byłoby niemożliwe ze względu na jego dużą grubość. Do kaszerowania służą specjalne kleje, między innymi syntetyczne kleje na bazie polialkoholu winylu i polioctanu winylu lub kleje na bazie wodnej dyspersji polioctanu winylu i polialkoholu winylu.

Czym charakteryzują się pudełka kaszerowane?

Ze względu na wyjątkową technikę produkcji, oferowane przez nas pudełka kaszerowane charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością na czynniki zewnętrzne oraz na uszkodzenia. Są odporne na działanie wody oraz podwyższonej lub bardzo niskiej temperatury, a także wyjątkowo sztywne. Co więcej, nowoczesna technika, jaką jest kaszerowanie umożliwia uszlachetnienie wyrobu papierniczego i projektowanie nietuzinkowych, niezwykle estetycznych i dekoracyjnych opakowań, a także pudełek czy podkładek.

Jakie jest zastosowanie pudełek kaszerowanych?

Oferowane przez nas pudełka kaszerowane doskonale sprawdzą się jako opakowania na gry komputerowe, planszowe lub puzzle, czy też na kosmetyki. Wykorzystywane są również w branży spożywczej, elektronicznej czy kosmetycznej oraz wszędzie tam, gdzie estetyka opakowania ma znaczenie i jest czynnikiem, przesądzającym w dużym stopniu o zakupie produktu. Przykładem mogą być perfumy, w przypadku których estetyczny aspekt opakowania ma ogromne znaczenie, lub artykuły dla dzieci.

Pudełka kaszerowane mogą stanowić także nośnik reklamy. Atrakcyjne wizualnie i przyciągające wzrok, należycie zaprezentują każdy towar. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.