Planszówka – doskonały prezent pod choinkę

pobrane 3 - Planszówka – doskonały prezent pod choinkę

Święta coraz bliżej i jak co roku staniemy przed trudnym zadaniem wybrania prezentów dla naszych najbliższych. Ważną kwestią jest, aby prezenty gwiazdkowe były przemyślane i wyjątkowe, no i oczywiście, aby miały w sobie to coś. Doskonałym wyborem są gry planszowe. Można podzielić je na wiele kategorii, wyróżniamy między innymi gry familijne, edukacyjne, strategiczne czy ekonomiczne. Każdy rodzaj oferuje ciekawą zabawę, która rozbudza wyobraźnię, zainteresowania oraz zdolność logicznego myślenia. Gry planszowe uczą również zdrowej rywalizacji i współpracy.

Planówka dla dziecka

Kupując grę planszową dla małego szkraba czy nastolatka, zapewniamy mu nie tylko świetną rozrywkę, ale również rozwijającą zabawę. Do walorów edukacyjnych gry planszowej można zaliczyć między innymi fakt, że uczą one przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr i liter. Ponadto rozwijają one percepcję, koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową, co poprawia sprawność manualną. Warto wspomnieć również jak świetnie gry wpływają na umiejętność współpracy i rywalizacji. Wszystko zależy od planszówki, w którą gramy. W grach rywalizacyjnych uczymy się przewidywać zachowania innego gracza. Aby wygrać musimy przewidzieć, co planuje lub musi zrobić. Uczymy się analizować ich ruchy. Dodatkowo pamiętajmy w tego typu grach, wygrywa tylko jedna osoba, zatem uczymy się również przegrywać. W grach, w których ważna jest kooperacja, uczymy się natomiast współpracować i podejmować demokratyczne decyzje.

A może gra według naszego pomysłu?

Doskonałym pomysłem na prezent pod choinkę są spersonalizowane gry planszowe. Firmy, które je produkują przenoszą wymyśloną przez nasz koncepcję gry do świata rzeczywistego. Twórcy zwracają szczególną uwagę na jakość wykonania, kolorystykę, kontury u właściwe wykończenie poszczególnych przedmiotów. Spersonalizowana gra planszowa będzie z pewnością zaskakującym i ciekawym prezentem.