Jakie są najpopularniejsze gry karciane dla dwóch osób?

karty

Gry karciane od zawsze cieszyły się dużą popularnością. Karty łatwo zabrać ze sobą w podróż lub na spotkanie z przyjaciółmi, a poza tym istnieje wiele gier, w które można grać w dwójkę, a nawet w większej grupie. Karty bez problemu mieszczą się w plecaku, damskiej torebce czy dużej podróżnej torbie, a to oznacza, że jeśli przyjdzie nam spędzić długi czas w kolejce na lotnisku lub utkniemy na peronie, zawsze możemy sięgnąć po karty i się rozerwać.

Dlaczego warto grać w karty?

Gra w karty to nie tylko świetna zabawa niezależnie od wieku, ale także doskonały trening dla naszego mózgu. Podczas gry intensywniej pracuje nasz mózg, poprawia się pamięć krótkotrwała i długotrwała, ale przede wszystkim poprawia się myślenie. Musimy intensywniej zastanawiać się nad kolejnym ruchem oraz realizować strategię, która pozwoli nam wygrać rozgrywkę. Gra w karty to także świetny sposób na to, by nauczyć się osiągać zamierzone cele poprzez podejmowanie szybkich decyzji. Dlatego też gra w karty polecana jest wszystkim, niezależnie od wieku.

W co grać we dwójkę?

Na rynku dostępne jest wiele różnego rodzaju gier karcianych, ale nie wszystkie nadają się do gry w parze. Jedną z najstarszych gier karcianych dla dwóch osób jest pochodząca z Francji pikieta. Rozgrywa się ją talią składającą się z 32 kart od siódemek do asów, przy czym punktacja rozpoczyna się od 11 dla asów, 10 dla figur i dalej według oczek. Gra składa się z rozdania, wymiany, licytacji i rozgrywki. Grę wygrywa ten gracz, który uzyskał w sumie najwięcej punktów za licytację i rozgrywkę. Inną popularną grą jest koko, w której wykorzystuje się talię 48 kart od 3 do asa. W grze wygrywa ten gracz, który uzyska największą liczbę punktów.