Walor edukacyjny gier planszowych

Gry planszowe potrafią pochłonąć bez reszty osoby dorosłe, a tym bardziej dzieci. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu grał w szachy, warcaby, chińczyka czy scrabble ? wszyscy wiemy, że czas mija wtedy nieubłaganie szybko, a zabawa sprawia wiele radości zarówno tym, którzy wygrali, jak i przegranym. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowych gier planszowych. Warto namówić swoje dziecko, aby odłożyło tablet lub komórkę i dało się wciągnąć w tradycyjną ?analogową? grę. Dlaczego?

Zabawa czy nauka?

Z punktu widzenia dzieci gry planszowe to tylko sposób na spędzanie czasu wolnego, taki sam jak oglądanie bajek. To jednak nieprawda! Badania naukowe dowodzą, że granie w gry planszowe to nie tylko zabawa, ale też nauka i rozwój. Wszyscy wiemy, że granie w szachy uczy planowania, strategicznego myślenia, cierpliwości i logicznego myślenia. Nie inaczej jest w przypadku innych gier planszowych. Wiele z nich rozwija umiejętność szybkiego czytania, liczenia, wyobraźnię przestrzenną, czy refleks. Sporo gier związanych jest z poznawaniem geografii, historii lub ciekawostek o świecie. Niektóre gry wspierają logiczne myślenie, inne pobudzają kreatywność. Gry planszowe uczą dzieci cierpliwości, przestrzegania zasad, zabawy w grupie, a także zdrowej rywalizacji. Maluch uczy się, że przegrana nie zawsze oznacza porażkę, a wygraną trzeba przyjąć z klasą.

Czas z rodzicami

Gry planszowe najczęściej dedykowane są dla 2-4 osób. To sprawia, że może grać w nie cała rodzina. Wspólna zabawa jest często okazją do rozmów na tematy ważne i mniej ważne oraz przyswajaniem zasad panujących w domu. Ułatwienie dziecku wygranej może być też sposobem na poprawę jego pewności siebie, można też poprawić mu humor i rozwinąć jego kreatywność, umawiając się na grę bez zasad lub z oszukiwaniem. Reguły gier planszowych często nawiązują do zasad panujących w rzeczywistości, maluchom łatwiej jest więc przyswoić różnego rodzaju zakazy, nakazy i reguły. Reasumując, gry planszowe pozwalają zbliżyć się członkom rodziny do siebie i mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka w wielu aspektach.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.
Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł
Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart