Specyfika usług drukarskich: hot stamping

Współcześnie usługi drukarskie są niezwykle urozmaicone i obejmują szereg rozmaitych działań pozwalających na realizację nawet najbardziej wymagających zleceń. W pracy drukarskiej wykorzystuje się wiele nowoczesnych technik, które wpływają na podnoszenie estetyki i funkcjonalności wyrobów poligraficznych. Doskonałym tego przykładem jest hot stamping, któremu poświęcony będzie ten artykuł.

Czym właściwie jest hot stamping?

Hot stamping to jedna z technik uszlachetniania druku, polegająca na tłoczeniu na gorąco. Zaliczana jest do odmian suchego drukowania, gdzie specjalne folie nanoszone są na wybraną powierzchnię pod wpływem wysokich temperatur. I to właśnie ogrzewanie jest istotną częścią tego procesu, stąd też właśnie nazwa tej metody (ang. hot, czyli gorący i stamping, czyli pieczętowanie - w wolnym tłumaczeniu). Przy pomocy specjalnego stempla matrycowego grawerowany obraz zostaje podgrzany, a następnie przeniesiony na folię posrebrzaną lub pozłacaną. Następnie wzór może zostać przeniesiony na wybrany materiał. Firma Media Gold, zapewniająca kompleksowe usługi drukarskie, bardzo często realizuje zlecenia, w których technika hot stampingu jest wykorzystywana do wykonywania zdobień na różnorodnych opakowaniach kartonowych. Do przykładowych realizacji zaliczamy m.in. opakowania leków, okładki książek, opakowania kosmetyczne itp.

Najważniejsze zalety hot stampingu

Główną i najczęściej docenianą przez klientów zaletą hot stampingu jest wysoka estetyka zdobień wykonywanych z zastosowaniem tej metody. W praktyce jednak zapewnia ona znacznie więcej korzyści. Przede wszystkim można ją stosować na szerokim zakresie materiałów, w tym również tworzyw sztucznych. Oprócz tego zdobienia wykonane techniką hot stampingu są wyjątkowo trwałe i odporne na szereg czynników zewnętrznych. W ten sposób można wykonywać bardzo drobne szczegóły i przenosić je nawet na nierówne powierzchnie. To znacznie rozszerza zakres zastosowań i możliwości wykonawców. Co więcej, cały proces nie jest trudny w realizacji. Oczywiście wymaga określonych umiejętności, ale osoby, które posiadają stosowną wprawę, są w stanie całkiem sprawnie wykonać wszystkie niezbędne działania. Co więcej, hot stampingu jest metodą suchą, a więc znacznie korzystniejszą dla środowiska niż inne podobne techniki.
Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.
Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł
Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart