baner

Produkcja kartonu krok po kroku

Karton to wyrób papierniczy o bardzo szerokim zastosowaniu. Powszechnie wykorzystywany jest do druku i produkcji książek kartonowych dla dzieci, okładek książkowych, gier planszowych, teczek biurowych oraz różnego rodzaju pudełek i opakowań kartonowych. Oczywiście na tym zakres jego zastosowań się nie kończy, ale zdecydowanie są to najczęściej wykorzystywane przez nas przedmioty wykonane właśnie z kartonu. I chociaż praktycznie każdego dnia po nie sięgamy w domu lub w pracy, rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, jak właściwie powstały. W tym artykule wyjaśnimy, jak właściwie produkowany jest karton.

Jak powstaje karton?

Karton powstaje najczęściej z tektury i zaliczany jest do grupy najgrubszych wyrobów papierniczych. Tektura z kolei produkowana jest przede wszystkim z makulatury oraz ścieru drzewnego. Poddawana jest odpowiedniej obróbce termicznej i chemicznej, dzięki czemu otrzymujemy jednolitą warstwę papierniczą, która następnie może być odpowiednio wykorzystana na dalszych etapach prac produkcyjnych. Finalny produkt otrzymujemy po sklejeniu ze sobą kilku warstw, zwykle od 2 do 7 w zależności od tego, jak gruby musi być katon i do czego docelowo będzie wykorzystywany. Im więcej warstw, tym będzie wykazywać większą sztywność oraz odporność na zniekształcenia. Przykładowo, pudełka kartonowe, które muszą stanowić solidne zabezpieczenie dla przechowywanych w nich zawartości, muszą być zwykle zdecydowanie grubsze od teczek biurowych. Kiedy tektura przeznaczona do produkcji kartonu zostanie przygotowana, czeka ją jeszcze obróbka na wykrojniku do cięcia. To właśnie tutaj uzyskuje swój docelowy kształt.

Karton - tworzywo wykorzystywane przez naszą firmę

Nasza firma specjalizuje się w produkcji różnorodnych wyrobów kartonowych. Nasza oferta obejmuje m.in.:
  • tekturowe książeczki dla dzieci gwarantujące wysoką jakość i bezpieczeństwo najmłodszym czytelnikom,
  • karty do gry wykonane zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami naszych klientów,
  • puzzle i gry typu memory, które tworzone są na specjalne zamówienie zgodnie ze zrealizowanym projektem,
  • opakowania kartonowe - wyjątkowo wytrzymałe i precyzyjnie wykonane,
  • akcesoria tekturowe różnego rodzaju, znajdujące szerokie zastosowanie w biurach, urzędach czy też instytucjach publicznych.
   
Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart