baner

Jednoczęściowe czy dwuczęściowe - które opakowanie wybrać?

Opakowania pełnią wiele bardzo ważnych ról. Kluczowym czynnikiem jest jednak ich staranne dopasowanie do oferowanego produktu, a także do branży, w której działa nasza firma. Jedną z decyzji, którą należy podjąć, jest kwestia wyboru opakowań jednoczęściowych, lub dwuczęściowych. Jakie są między nimi różnice?

Opakowania jednoczęściowe ? czym się charakteryzują?

Opakowania jednoczęściowe to bardzo wygodne konstrukcje, które ograniczają do minimum czas pakowania produktu. Są także wygodne w przechowywaniu i mogą być wykorzystywane nawet w trudnych warunkach. 

Dzięki zastosowaniu opakowań jednoczęściowych towar może być zabezpieczony już w ciągu kilku sekund. Nie ma potrzeby sklejania lub zszywania dna takiej konstrukcji.

Pudełka jednoczęściowe często są tworzone pod indywidualne zamówienie. Są polecane firmom, które mają na celu skrócenie do maksimum czasu związanego z pakowaniem, ekspozycją i przewożeniem wytwarzanych towarów.

Gdzie sprawdzą się pudełka dwuczęściowe?

Drugą propozycją, którą warto wykorzystać, są pudełka dwuczęściowe.

Jak sama nazwa wskazuje składają się one z dwóch osobnych części:

  • elementu głównego, w którym umieszczany jest towar,
  • a także z wieczka, które zabezpiecza i ozdabia opakowanie.

Opakowania dwuczęściowe kojarzone są z większą ekskluzywnością. To sprawia, że ich główne zastosowanie to m.in. pakowanie biżuterii, zegarków, a także opakowania kosmetyczne. Niestety, użycie opakowań dwuczęściowych wymaga większych nakładów czasu.

Zarówno w przypadku opakowań jednoczęściowych, jak i dwuczęściowy należy pamiętać o tym, by wybierać jedynie propozycje wykonane według najwyższych standardów. Duże znaczenie ma również przyjazność dla środowiska, estetyka wykończenia oraz możliwość tworzenia spersonalizowanego przekazu reklamowego.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart