baner

Jakie standardy muszą spełniać opakowania kosmetyczne?

Opakowanie kosmetyku jest ważną częścią produktu i musi spełniać określone standardy, aby mogło być legalnie sprzedawane.

Regulacje prawne a produkcja opakowań kosmetycznych

Unia Europejska ustanowiła szereg zasad, których należy przestrzegać podczas projektowania opakowań kosmetycznych. Obejmują one stosowanie wyłącznie zatwierdzonych substancji w produkcji materiałów opakowaniowych, a także stosowanie oznaczeń dotyczących m.in. składników i użytkowania.

Dodatkowo standardy Unijne określają, że:

  • opakowania kosmetyczne muszą być neutralne pod względem chemicznym, co oznacza, że nie mogą wchodzić w reakcje chemiczne ze składnikami kosmetyków,
  • opakowania kosmetyczne muszą być wykonane z materiałów biodegradowalnych, muszą zawierać związki o jak najmniejszej szkodliwości, 
  • opakowania kosmetyczne muszą gwarantować bezpieczeństwo dla zawartego w nich kosmetyku,
  • opakowania kosmetyczne muszą być odporne na działanie szkodliwych czynników.

Jakie są obowiązkowe oznaczenia na opakowaniach kosmetycznych?

Wszystkie opakowania kosmetyków muszą zawierać obowiązkowe oznaczenia, takie jak nazwa lub logo produktu, lista składników, ostrzeżenia o potencjalnych zagrożeniach związanych ze stosowaniem produktu, instrukcja użycia, data ważności lub numer partii oraz informacje kontaktowe producenta lub dystrybutora.

Polskie prawo wymaga również, aby wszystkie opakowania kosmetyków były oznaczone etykietą ostrzegawczą w języku polskim. Etykieta ta musi zawierać informacje o wszelkich potencjalnych zagrożeniach związanych ze stosowaniem produktu.

To sprawia, że aby stworzyć opakowanie zgodne z wymogami prawnymi, producenci w Krakowie muszą upewnić się, że ich projekt jest starannie zaplanowany. Opakowania powinno być zgodne z przepisami, a jednocześnie musi wyróżniać się na sklepowych półkach.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart