baner

Jakie są sposoby łączenia opakowań kartonowych?

Opakowania kartonowe są wykorzystywane w wielu branżach. W jaki jednak sposób są łączone?

Wykorzystanie opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe są coraz powszechniej wykorzystywane, ponieważ są ekologiczne. Przede wszystkim są niezwykle trwałe, a po wykorzystaniu można poddać je bezproblemowemu recyklingowi, dzięki któremu powstają kolejne. Stosowane są w handlu, transporcie, do przechowywania żywności, dokumentów czy gier planszowych, które można zakupić w Media Gold. Mogą być naturalnej, nieco brązowej barwy, mogą także zostać udekorowane ciekawą grafiką, która pozwala wyróżnić produkt na półce sklepowej. Oprócz gabarytów i zdobień kluczowe jest ich składanie. W jaki sposób są łączone?

Łączenia opakowań kartonowych

Zależnie od miejsca zastosowania danego opakowania wybierane są inne formy łączenia ze sobą części. Warto jednak nadmienić, że w zasadzie można tego dokonać w każdy możliwy sposób. Podstawę stanowi odpowiednie złożenie. Metoda ta, rodem z origami, pozwala na uzyskanie odpowiedniego usztywnienia i łączeń, które nie wymagają niczego innego. Wykorzystywana jest właściwość materiału oraz tzw. przeciwwaga, często stosowana przy przeprowadzkach, gdy zakłada się na siebie kolejne części opakowania. Innym sposobem jest klasycznie zaklejenie otworów oraz sklejenie kolejnych części z wykorzystaniem kleju lub taśmy klejącej (papierowej lub plastikowej). Jest to bardzo szybka metoda pozwalająca na zabezpieczenie opakowania przed rozłożeniem w podróży czy w trakcie użytkowania. Kartony można także owinąć folią stretch i w ten sposób uniknąć ich rozejścia się ich. Rodzajem łączenia opakowań kartonowych jest także wykorzystanie zszywaczy. Metalowe zszywki pozwalają w szybki sposób stworzyć bardzo trwałe połączenie, które niezwykle trudno jest rozłączyć. W przypadku bardzo ważnych towarów wielu producentów oraz osoby prywatne łączą opakowania dwoma lub nawet trzema sposobami: można odpowiednio złożyć i zakleić taśmą, można zakleić taśmą i zszyć. Wybór zależy od nas.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart