baner

Jak przebiega produkcja gier planszowych?

Kiedy w nasze ręce trafia nowa gra planszowa, zwykle od razu z entuzjazmem otwieramy opakowania, przeglądamy planszę i poszczególne elementy, skrupulatnie czytam instrukcję i oddajemy się fascynującej rozgrywce. Bardzo rzadko zastanawiamy się nad tym, jak długi i żmudny jest proces tworzenia i produkcji gier planszowych. Warto się przyglądnąć nieco bliżej temu tematowi.

Najpierw pomysł, potem realizacja

Każdy gotowy produkt poprzedza dobry pomysł. W przypadku puzzli jest to projekt graficzny, z kolej przy grach planszowych zwykle potrzeba znacznie bardziej złożonej strategii, określenia grupy docelowej, wymyślenia bohaterów, fabuły itd. Kiedy powstaje ogólny pomysł, można przygotować modele z kartonów, które służą do początkowych testów. Wstępne prace nad grą zwykle trwają dość długo. Konstruktorzy muszą być stuprocentowo pewni merytorycznej poprawności gry, zanim trafi ona do pracowni graficznej, gdzie rozpoczyna się oprawa wizualna. To również złożony proces, składający się z wielu etapów. Dopiero po finalnej akceptacji wizji graficznej, można przystąpić do produkcji. Na etapie produkcyjnym nadawany jest realny kształt opracowaniu koncepcyjnemu. W tym przypadku bardzo ważne jest wierne odzwierciedlenie pierwotnego pomysłu, wysoka jakość i precyzja wykonania. Tak naprawdę na finalny wygląd gry planszowej wpływa dokładne odwzorowanie każdego, nawet najmniejszego elementu. Konieczna jest dbałość o odpowiednią kolorystykę, wyraźne kontury, właściwe wykończenie poszczególnych detali. Jest to możliwe m.in. za sprawą kompleksowych metod uszlachetniania wydruków.

Media Gold - kompleksowa produkcja gier planszowych

Firma Media Gold zapewnia kompleksową produkcję gier planszowych na najwyższej jakości. Oferujemy precyzyjne i dostosowane do oczekiwań pomysłodawców wykonanie. Gwarantujemy nie tylko produkcję, ale i merytoryczne wsparcie na każdym etapie realizacji. Współpracowaliśmy z licznymi wydawnictwami z całego świata, dlatego też nasza oferta jest bogata i możemy sprostać wszystkim wymaganiom klientów.  
Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart