baner

Gra planszowa jako prezent dla dziecka

Urodziny, Pierwsza Komunia, Dzień Dziecka, Boże Narodzenie, nagroda za wyniki w szkole czy udział w konkursie ? ilość okazji do sprawienia dziecku prezentu jest tak ogromna, że większość z nas może problemy z wyborem kolejnego z rzędu oryginalnego podarku. Najlepsze są oczywiście takie, które nie tylko zapewnią dziecku zabawę na długie godziny, ale będą także stanowiły dobrą okazję do zapoznania się z nową wiedzą bądź umiejętnościami.

Gry planszowe wydają się pod tym względem idealnym wyborem. Nie bez powodu wciąż cieszą się ogromną popularnością, a na rynku co i raz pojawiają się nowe, interesujące propozycje. Gry planszowe łączą ludzi niezależnie od wieku. W nawet najprostszą rozgrywkę potrafią się zaangażować nie tylko dzieci, ale również dorośli, co może być pomysłowym sposobem na spędzenie wspólnego czasu ze swoimi pociechami. Planszówki sprawdzą się także w przypadku maluchów, które lubią bawić się z gronie koleżanek czy kolegów, a gdy wybierzemy się na wakacje, są idealnymi zabawkami do zabrania nawet w najdalszą podróż.

Dlaczego warto zdecydować się na grę planszową?

Argumentów za kupieniem dziecku gry planszowej jest kilka. Przede wszystkim należy zauważyć, że nie jest to prezent jednorazowy tak jak np. wyjście do kina czy paczka słodyczy. Dobra gra może towarzyszyć dziecku przez wiele lat, dając możliwość do wspólnej zabawy z rodzicami, rodzeństwem czy rówieśnikami ze szkoły. Planszówki nie tylko dają dużo radości oraz pozwalają zacieśnić więzy między ludźmi, ale mogą także rozwijać kreatywność, spostrzegawczość, zręczność czy zdolność logicznego myślenia. Wpływają także na poprawę koncentracji, działają na wyobraźnię czy nawet uczą. A jeśli dziecko łatwo popada w nudę ? gry planszowe zapewnią tak intensywną zabawę, że czas będzie przy nich płynąć ekspresowo szybko.

Planszówki przeznaczone dla dzieci to również dobra alternatywa dla gier komputerowych, mediów społecznościowych czy nadmiernego oglądania telewizji. Na grach planszowych można polegać niezależnie od dostępu do Internetu. Zwykle wystarczy tylko drugi kompan do zabawy, żeby miło spędzić czas na wyjeździe czy podczas zorganizowanego na zewnątrz pikniku. Warto przy tym zaznaczyć, że granie w gry wpływa pozytywnie rozwój emocjonalny i umysłowy nawet najmłodszych dzieci. Maluchy, które spędzają czas przy planszówkach, lepiej radzą sobie w szkole od swoich rówieśników, ponieważ w przyjazny dla nich sposób poznają zasady współpracy oraz zdrowej rywalizacji. Dodatkowo uczą się osiągać postawione wcześniej cele, planować kolejne kroki i przezwyciężać trudności, przez co w efekcie stają się wytrwali i zdeterminowani.

Jak dopasować grę do wieku dziecka?

Planszówkę warto dobrać odpowiednio do wieku dziecka ? jeśli będzie zbyt prosta, pociecha łatwo się znudzi, natomiast zbyt trudna szybko zniechęci do dalszego grania. Na szczęście gry planszowe są zaopatrzone w czytelne wskazania związane z docelowym wiekiem graczy, dlatego podczas szukania odpowiedniego prezentu dla dziecka nie trzeba się będzie obawiać, że trafimy na coś niewłaściwego. Ogromny wybór gier planszowych umożliwia znalezienie interesującej pozycji dla każdego. Gry dla najmłodszych są zazwyczaj oparte na mechanizmie losowości ? maluchy rzucają kostką i wykonują proste, dopasowane do ich możliwości zadania. W przypadku gier dla starszych dzieci mamy już do czynienia z nieco bardziej skomplikowanymi regułami, które wymagają od nich większego zaangażowania oraz skupienia.

Warto także mieć na uwadze konkretne upodobania dzieci i wybierać tematykę gry właśnie pod ich kątem. Dla maluchów w wieku przedszkolnym doskonale sprawdzą się gry planszowe w formie prostych układanek, które ułatwiają naukę kształtów, barw czy zależności. Świetną propozycją są także proste gry w formacie kart, na których znajdą się różne kolorowe obrazki np. z uroczymi zwierzątkami. W przypadku starszych, chodzących już do szkoły dzieci najczęściej wybieranymi planszówki są te ćwiczące pamięć oraz wymagające strategicznego myślenia. Dzieci, które mają słabość do fantastycznych stworzeń czy magii, chętnie zagrają w planszówkę osadzoną w klimatach fantasy, a np. młodym naukowcom można sprezentować grę edukacyjną w choćby luźny sposób nawiązującą do ich ulubionego szkolnego przedmiotu.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart