baner

Główne zalety opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe są obecnie coraz częściej wybierane do pakowania różnego rodzaju towarów. Klienci chętnie sięgają po artykuły w takich opakowania, gdyż prezentują się one atrakcyjnie i są ekologiczne. Z tego też powodu wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu, zarówno w przypadku artykułów codziennego użytku, jak i tych ekskluzywnych. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze zalety opakowań kartonowych.

Opakowania kartonowe - dlaczego warto je wybrać?

  • Niska cena. Koszt produkcji opakowań kartonowych jest stosunkowo niewielki, co jest niewątpliwą zaletą dla przedsiębiorstw. Szczególnie gdy kupowane są hurtowo, można znacząco ograniczyć cenę pojedynczego opakowania. Inne opakowania, np. z tworzyw sztucznych, drewna czy metalu, są nie tylko droższe w produkcji, ale również wymagają odpowiedniego sposobu transportu i są o wiele cięższe, co również przekłada się na finalny koszt.
  • Wszechstronność zastosowań. Opakowania kartonowe służą do estetycznego i wygodnego przechowywania m.in. produktów spożywczych, kosmetyków, urządzeń, zabawek itd. Zakres ich zastosowań jest bardzo szeroki.
  • Lekkie i łatwe w transporcie. Opakowania kartonowe są przede wszystkim bardzo lekkie, więc nie wpływają zbytnio na wagę produktu, który się w nich znajduje. Dodatkowo dostarczane są do klientów złożone na płasko, więc nie trzeba dysponować rozległym magazynem do ich przechowywania.
  • Wygoda dla konsumentów. Opakowania kartonowe są również wygodne dla konsumentów. Nie są ciężkie, nie tłuką się, są bezpieczne. Nie wpływają na właściwości produktów, które znajdują się w środku. Co więcej, produkty w kartonowych opakowaniach są bardzo często znacznie tańsze od tych zapakowanych w pudełka plastikowe czy szklane.
  • Ekologiczne. Opakowania kartonowe są ekologiczne i można je poddawać recyklingowi.
  • Atrakcyjny wygląd. Opakowania kartonowe bardzo często wybierane są w przypadku towarów z tzw. wyższej półki, gdyż karton znacznie lepiej prezentuje się niż opakowania plastikowe. Co więcej, mogą być dowolnie zdobione. Można na nich umieścić logo firmy lub oryginalną etykietę. Nie ma też większego problemu z dopasowaniem opakowania do kształtu towaru.
Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart