baner

Dlaczego warto grać w gry planszowe

Dlaczego warto grać w gry planszowe

Mianem gra planszowa określa się rodzaj gry towarzyskiej, do której rozegrania konieczna jest plansza. Współcześnie gry planszowe są często osadzane fabularnie w konkretnym czasie i przestrzeni, przez co można określić je mianem symulacji. Nowoczesne gry planszowe najczęściej dzielona są na dwie kategorie, tzw. eurogry i ameritrash. W chwili obecnej największą popularnością cieszą się natomiast gry z nurtu hybrydowego łączące cechy obu kategorii. W grach planszowych spod znaku eurogier, autorzy nawiązują do starożytnych gier logicznych, starając się rezygnować w jak największym stopniu z elementów losowych. Gry typu ameritrash nie unika się dawki losowości. Niezależnie od typu, gry planszowe to doskonała rozwojowa rozrywka.

Interakcja i świat wyobraźni

Aby móc rozpocząć rozgrywkę w przypadku większości gier planszowych potrzebujemy co najmniej trzech graczy. Dzięki temu właśnie taka forma spędzania czasu wymaga od nas wchodzenia w interakcje międzyludzkie. Dodatkowym atutem jest fakt, że planszówki są dla każdego. Nie istnieją ty żadne ograniczenia wiekowe, a różnorodność tytułów i tematyki gwarantuje, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Gry planszowe otwierają przed nami nieograniczony świat wyobraźni, przenosząc nas do różnych rzeczywistości, w których wcielamy się w różne postaci. To doskonały trening dla wyobraźni oraz, oczywiście, kreatywnego niczym nieograniczonego myślenia.

Obudź swoje szare komórki!

W przypadku planszówek nie tylko wyobraźnia ma pole do popisu. Gry pobudzają szare komórki do działania ? osoba, która nie jest zaangażowana w taką grę nie ma najmniejszych szans na końcową wygraną. Gry rozwijają logiczne myślenie ? wspierają analizę i syntezę, uczą jak odczytywać fakty, zmuszają do główkowania i poszukiwania najlepszych rozwiązań. Poza tym z wielu gier można nauczyć się ciekawych rzeczy. Jeżeli gramy np. w quizy geograficzne, czy też historyczne, łatwo utrwalić wiedzę.

Doświadczony zespół z wieloletnią praktyką w branży
Współpracujemy z wydawnictwami z całego świata.
Gwarancja jakości na wszytskie nasze produkty
Skontaktuj się z nami aby uzyskać doradztwo w doborze materiałów i produktów dostępnych w naszej ofercie do produkcji twojego projektu.
Najnowsze technologie produkcyjne
Dzięki nowoczesnym maszynom i zgranemu zespołowi specjalistów, możemy zrealizować każdy Twój pomysł.

Media Gold Zbigniew Rzycki Mariusz Wojtas Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Ponikiew 159, 34-100 Wadowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000953661, NIP 6793175848, REGON 381588073, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym wynoszącym 1 514 000 zł

Kontakt z nami
ul. Tadeusza Śliwiaka 53B,
30-797 Kraków
Sprzedaż Polska
Tel: +48 608 464 124
biuro@mediagold.com.pl
Wykonanie strony: Devilart