flaga pl
flaga uk
Blog

Jak zaprojektować grę planszową?

Stworzenie własnej gry planszowej jest marzeniem wielu fanów tej formy rozrywki. Często, podczas gry w jeden z ulubionych tytułów, pojawia się myśl: czegoś tu brakuje… To jest często punktem wyjścia do stworzenia czegoś nowego, lepszego, co być może porwie tłumy. Od pomysłu zaczyna się proces projektowania gry planszowej, ale to Czytaj więcej…

Z MediaGold, przed
Blog

Produkcja kartonu krok po kroku

Karton to wyrób papierniczy o bardzo szerokim zastosowaniu. Powszechnie wykorzystywany jest do druku i produkcji książek kartonowych dla dzieci, okładek książkowych, gier planszowych, teczek biurowych oraz różnego rodzaju pudełek i opakowań kartonowych. Oczywiście na tym zakres jego zastosowań się nie kończy, ale zdecydowanie są to najczęściej wykorzystywane przez nas przedmioty Czytaj więcej…

Z MediaGold, przed
Blog

5 najważniejszych cech dobrego opakowania

Do doboru i jakości wykonania opakowań podchodzi się z równym zaangażowaniem co do produkcji samych wyrobów, które mają zostać w nich umieszczone. Opakowania spełniają szereg istotnych funkcji - ochronnych, promocyjnych, informacyjnych itd. W tym artykule podpowiadamy, jakie są najważniejsze cechy, które powinny wyróżniać każdego dobre opakowanie. (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Opakowania kartonowe a kwestie ekologii

Wzrasta świadomość ekologiczna w społeczeństwie. Coraz częściej podczas najprostszych codziennych czynności, takich jak np. zakupy, zwracamy uwagę na to, aby wszelkie nasze wybory były w jak najmniejszym stopniu szkodliwe dla środowiska naturalnego. Producenci wytwarzający różnego rodzaju produkty zobligowani są nie tylko przez obowiązujące normy, ale też przez oczekiwania konsumentów do przestrzegania jak najwyższych standardów ekologii. Dotyczy to również opakowań, w których znajdują się produkty. (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Specyfika usług drukarskich: hot stamping

Współcześnie usługi drukarskie są niezwykle urozmaicone i obejmują szereg rozmaitych działań pozwalających na realizację nawet najbardziej wymagających zleceń. W pracy drukarskiej wykorzystuje się wiele nowoczesnych technik, które wpływają na podnoszenie estetyki i funkcjonalności wyrobów poligraficznych. Doskonałym tego przykładem jest hot stamping, któremu poświęcony będzie ten artykuł. (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Główne zalety opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe są obecnie coraz częściej wybierane do pakowania różnego rodzaju towarów. Klienci chętnie sięgają po artykuły w takich opakowania, gdyż prezentują się one atrakcyjnie i są ekologiczne. Z tego też powodu wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu, zarówno w przypadku artykułów codziennego użytku, jak i tych ekskluzywnych. (więcej…)

Blog

Najpopularniejsze gry planszowe w historii

Gry planszowe towarzyszą ludziom od bardzo dawna. Jedną z najstarszych gier planszowych jest dwuosobowy młynek. Pierwsze ślady małych plansz do młynka znajdowano w grobowcach z epoki brązu (około 3400-700 p.n.e.)! Ta gra jest znana do dziś, a swoją największą popularnością cieszyła się w epoce Średniowiecza. Ciekawostką jest także fakt, że znali ją ludzie na większości obszarów kuli ziemskiej. (więcej…)

Z MediaGold, przed