flaga pl
flaga uk
Blog

Specyfika usług drukarskich: hot stamping

Współcześnie usługi drukarskie są niezwykle urozmaicone i obejmują szereg rozmaitych działań pozwalających na realizację nawet najbardziej wymagających zleceń. W pracy drukarskiej wykorzystuje się wiele nowoczesnych technik, które wpływają na podnoszenie estetyki i funkcjonalności wyrobów poligraficznych. Doskonałym tego przykładem jest hot stamping, któremu poświęcony będzie ten artykuł. Czym właściwie jest hot Czytaj więcej…

Z MediaGold, przed
Blog

Kartonówki, czyli książeczki kartonowe dla najmłodszych

Dzieci powinny mieć kontakt z książkami od najwcześniejszych chwil swojego życia. Nawet kilkumiesięczny maluch doceni kolorowe stronice książek dla dzieci pełne fascynujących obrazów. Oczywiście w przypadku najmłodszych dzieci warto sięgnąć po solidne, trwałe i całkowicie bezpieczne egzemplarze, czyli wykonane z tektury. Kartonówki, bo tak potocznie określamy kartonowe książeczki dla dzieci, Czytaj więcej…

Z MediaGold, przed
Blog

Główne zalety opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe są obecnie coraz częściej wybierane do pakowania różnego rodzaju towarów. Klienci chętnie sięgają po artykuły w takich opakowania, gdyż prezentują się one atrakcyjnie i są ekologiczne. Z tego też powodu wykorzystywane są w różnych dziedzinach przemysłu, zarówno w przypadku artykułów codziennego użytku, jak i tych ekskluzywnych. (więcej…)

Blog

Najpopularniejsze gry planszowe w historii

Gry planszowe towarzyszą ludziom od bardzo dawna. Jedną z najstarszych gier planszowych jest dwuosobowy młynek. Pierwsze ślady małych plansz do młynka znajdowano w grobowcach z epoki brązu (około 3400-700 p.n.e.)! Ta gra jest znana do dziś, a swoją największą popularnością cieszyła się w epoce Średniowiecza. Ciekawostką jest także fakt, że znali ją ludzie na większości obszarów kuli ziemskiej. (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Puzzle przez wieki

Puzzle znają chyba wszyscy. To rozrywka, która potrafi połączyć pokolenia. Polega na składaniu dużego obrazka z malutkich fragmentów o charakterystycznych kształtach. Można je zrobić samemu przez pocięcie większego obrazka na małe kawałki. Przyjemność z tego, że pod palcami powstaje na naszych oczach coś, co było wcześniej tylko małymi kawałeczkami, jest nieporównywalna do niczego innego i potrafi wciągnąć na długie godziny! (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Walor edukacyjny gier planszowych

Gry planszowe potrafią pochłonąć bez reszty osoby dorosłe, a tym bardziej dzieci. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu grał w szachy, warcaby, chińczyka czy scrabble – wszyscy wiemy, że czas mija wtedy nieubłaganie szybko, a zabawa sprawia wiele radości zarówno tym, którzy wygrali, jak i przegranym. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowych gier planszowych. Warto namówić swoje dziecko, aby odłożyło tablet lub komórkę i dało się wciągnąć w tradycyjną „analogową” grę. Dlaczego? (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Planszówka – doskonały prezent pod choinkę

Święta coraz bliżej i jak co roku staniemy przed trudnym zadaniem wybrania prezentów dla naszych najbliższych. Ważną kwestią jest, aby prezenty gwiazdkowe były przemyślane i wyjątkowe, no i oczywiście, aby miały w sobie to coś. Doskonałym wyborem są gry planszowe. Można podzielić je na wiele kategorii, wyróżniamy między innymi gry familijne, edukacyjne, strategiczne czy ekonomiczne. Każdy rodzaj oferuje ciekawą zabawę, która rozbudza wyobraźnię, zainteresowania oraz zdolność logicznego myślenia. Gry planszowe uczą również zdrowej rywalizacji i współpracy. (więcej…)

Z MediaGold, przed