flaga pl
flaga uk
Blog

Najpopularniejsze gry planszowe w historii

Gry planszowe towarzyszą ludziom od bardzo dawna. Jedną z najstarszych gier planszowych jest dwuosobowy młynek. Pierwsze ślady małych plansz do młynka znajdowano w grobowcach z epoki brązu (około 3400-700 p.n.e.)! Ta gra jest znana do dziś, a swoją największą popularnością cieszyła się w epoce Średniowiecza. Ciekawostką jest także fakt, że znali ją ludzie na większości obszarów kuli ziemskiej. (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Puzzle przez wieki

Puzzle znają chyba wszyscy. To rozrywka, która potrafi połączyć pokolenia. Polega na składaniu dużego obrazka z malutkich fragmentów o charakterystycznych kształtach. Można je zrobić samemu przez pocięcie większego obrazka na małe kawałki. Przyjemność z tego, że pod palcami powstaje na naszych oczach coś, co było wcześniej tylko małymi kawałeczkami, jest nieporównywalna do niczego innego i potrafi wciągnąć na długie godziny! (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Walor edukacyjny gier planszowych

Kiedy dwie dekady temu rozpoczęła się ekspansja gier komputerowych, planszówki wydawały się skazane na zapomnienie. Okazało się jednak, że przewagą gier planszowych nad komputerowymi są przede wszystkim ich funkcje społeczne, takie jak wysoka integracja grupy czy podtrzymywanie więzi rodzinnych. (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Planszówka – doskonały prezent pod choinkę

Święta coraz bliżej i jak co roku staniemy przed trudnym zadaniem wybrania prezentów dla naszych najbliższych. Ważną kwestią jest, aby prezenty gwiazdkowe były przemyślane i wyjątkowe, no i oczywiście, aby miały w sobie to coś. Doskonałym wyborem są gry planszowe. Można podzielić je na wiele kategorii, wyróżniamy między innymi gry familijne, edukacyjne, strategiczne czy ekonomiczne. Każdy rodzaj oferuje ciekawą zabawę, która rozbudza wyobraźnię, zainteresowania oraz zdolność logicznego myślenia. Gry planszowe uczą również zdrowej rywalizacji i współpracy. (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Blog firmy Media Gold

Witamy na blogu firmy Media Gold. Stworzyliśmy go po to, żeby zaprezentować i przybliżyć ofertę naszej firmy. Będziemy tu cyklicznie publikować artykuły przedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi. Zapraszamy do lektury!

Z MediaGold, przed