flaga pl
flaga uk
Blog

Walor edukacyjny gier planszowych

Kiedy dwie dekady temu rozpoczęła się ekspansja gier komputerowych, planszówki wydawały się skazane na zapomnienie. Okazało się jednak, że przewagą gier planszowych nad komputerowymi są przede wszystkim ich funkcje społeczne, takie jak wysoka integracja grupy czy podtrzymywanie więzi rodzinnych. (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Planszówka – doskonały prezent pod choinkę

Święta coraz bliżej i jak co roku staniemy przed trudnym zadaniem wybrania prezentów dla naszych najbliższych. Ważną kwestią jest, aby prezenty gwiazdkowe były przemyślane i wyjątkowe, no i oczywiście, aby miały w sobie to coś. Doskonałym wyborem są gry planszowe. Można podzielić je na wiele kategorii, wyróżniamy między innymi gry familijne, edukacyjne, strategiczne czy ekonomiczne. Każdy rodzaj oferuje ciekawą zabawę, która rozbudza wyobraźnię, zainteresowania oraz zdolność logicznego myślenia. Gry planszowe uczą również zdrowej rywalizacji i współpracy. (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Historia gier planszowych część I

Współcześnie gry planszowe są bardzo modne. Znajdziemy je nie tylko na domowych półkach, gdzie mają zapewnić rozrywkę rodzinie i znajomym, ale również w kawiarniach, pubach czy nawet w parkach. Renesans swojej popularności zawdzięczają całemu szeregowi zajęć. Integrują, rozwijają wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia i refleks. Zalety gier planszowych znane są od wieków. (więcej…)

Z MediaGold, przed
Blog

Blog firmy Media Gold

Witamy na blogu firmy Media Gold. Stworzyliśmy go po to, żeby zaprezentować i przybliżyć ofertę naszej firmy. Będziemy tu cyklicznie publikować artykuły przedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi. Zapraszamy do lektury!

Z MediaGold, przed